Natolin's Handmade

piątek, 6 kwietnia 2012

Kwadratowy piątek / Square friday


Dzisiaj coś zupełnie z innej beczki. Postanowiłam nieco usystematyzować pojawianie się postów na blogu i jednocześnie swoje prace ręczne :) Od dawna marzy mi się koc z tak zwanych "granny squares". Planuję go  zrobić, póki co, z resztek wełny, która mi została z innych prac. Wyliczyłam, że do zrobienia kocyka wielkości 96cm x 160cm potrzebuję 240 kwadratów. Na razie mam siedem :D Dlatego chciałabym być jakoś zobowiązana do ich robienia, wręcz zmuszona. Myślę, że raz na dwa tygodnie, pod hasłem "kwadratowy piątek", będę pokazywać Wam moje postępy. Będziecie za mnie trzymać kciuki?

Ok, today, I'll show you something different. I thought to make my blog and my crafting more systematic :) I dream for a long, long time to have quilt made from "granny squares". I want to make it from yarn, that left from another things. I need to have something about 240 squares. Now, I have only seven :D So, I want to make this work more systematically, to have something. that will oblige me to do this :) I think that I will show you my progress once for two weeks and I called it "square friday". Will you keep your fingers crossed for me?
Kolejną rzeczą jest szósty dzień wyzwania fotograficznego. Dzisiejszy temat, to "co czytam". Ja czytam o takie książki:
Another thing to show is photo for sixth day of 15 day photo challenge. Today's topic is "what I read". And I read this:


I to jest prawda. Teraz już właściwie w mojej biblioteczce są tylko tego typu książki, parę innych dotyczy historii sztuki, która też mnie interesuje. Jeszcze kilka jest pamiątkowych. Nie umiem wyjaśnić czemu czytam książki o Holocauście, choć wiele osób mnie o to pytało...
(between all "Holocaust - Witnesses", "Spy in Jalta", "Revolt in Treblinka" etc.)
 And that's true. I read only books about Holocaust, 2nd World War etc. I have just another few books about history of art (in which I'm interesting too) and few, that are reminders. I cant't explain why I read books like these, even if a lot of people have asked me about it...

Udanego piątku!
Have a nice friday!2 komentarze:

Będzie mi bardzo miło, jeśli coś do mnie napiszesz :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...