Natolin's Handmade

sobota, 14 lipca 2012

Sobotnie inspiracje: DIY


Dzisiaj powraca kolejny cykl - SOBOTNIE INSPIRACJE :) 

Od kilku dni przeżywam istną fascynację tematem DIY (Do It Yourself). I chociaż szeroko pojęte rękodzieło właściwie też należy do DIY, to jednak "zrób to sam" jest niezwykle inspirujące. Odnajdując masę stron z niesamowitymi pomysłami, stwierdzam, że jeszcze trochę mi brakuje do tej kreatywności :P

Dlatego dzisiaj chciałam i Was zainspirować. Już jako mała dziewczynka (no dobra, mniejsza nastolatka) lubiłam kombinować w ten sposób, tworząc naturalne kosmetyki z prostych domowych składników (czasami można było coś takiego znaleźć w dziewczyńskich czasopismach), a jedną z ulubionych książek (poza tymi o koniach) była książka zielarska (wraz z przepisami na kosmetyki :P). Potem o tym zapomniałam, a teraz do mnie wróciło w postaci nieprzebranych tutoriali na skuteczne i łatwe domowe upiększacze :)

Pokażę Wam kilka pomysłów, które znalazłam w sieci. Nie dość, że proste i skuteczne, to jeszcze tak pięknie zapakowane :)) Naprawdę świetna zabawa!

Przepis na cytrynowo-cukrowy peeling do ciała


Miodowo-solny peeling


Nieco bardziej skomplikowany peeling warstwowy


Peeling lawendowo-miętowy


W sumie same peelingi, ale są właściwie najprostsze w przygotowaniu :) 

A tu zbiór kilku różnych przepisów, na mgiełki odświeżające, maseczkę miodowo-jogurtową itp.Ze wszystkich póki co wypróbowałam maseczkę miodowo-jogurtową :) Ale na pewno na tym nie skończę!
Przyjemnej soboty!

2 komentarze:

Będzie mi bardzo miło, jeśli coś do mnie napiszesz :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...